بمباران پناهگاه مردم بی دفاع

روستای قانا. ۲۷ کودک زیر آوار ... خدایا از آن بالا چه می بینی؟ چگونه می بینی؟ و چگونه تاب می آوری... ؟!

خبرها و عکس ها از پاهای لاغر مانده زیر آوار، نمی گذارند باز از لبنان ننویسم هرچند می دانم که هیچ جمله ای این روزها، راه به جایی نمی برد. سرنوشت بشریت را همواره دیوانگان تاریخ رقم زده اند و عاقلان، رانده شده به گوشه کتابخانه ها و دانشگاهها و معابد، فقط نظاره گر بوده اند. آنها که استعداد و توان ویرانگری دارند، همه قدرت را دست دارند و آنها که اهل آبادانی اند، قدرتی ندارند. وحالا حس می کنم زمانه به مقطع سرنوشت ساز دیگری نزدیک می شود؛ آنچنانکه می بینم دنیا از عاقلان قدرتمند خالی شده و دیوانگان  از هر سوی چهارراه، با هم تلاقی کرده اند. 

فقط دعا می کنم خدا خودش کاری کند ...  

 

/ 12 نظر / 9 بازدید
نمایش نظرات قبلی
مادر سپيد

نوزاد يک روزه ايی که به اندازه کف دست بود .... چند روز پيش خوشحال شدم که برادرم نتونست به لبنان بره ! و حالا فکر ميکنم ايا بايد خوشحال ميشدم يا ..... وقتش نرسيدم ايران بلند بشه ؟ يک پارچه ؟ آقا کجاست ؟؟؟؟

مادر سپيد

الاهی قوبون اون توتوی خوشدلم برم چقدر شبيه پرندک خودتونه ؟ تولدت مبارک ! چرا کيک ندادی به ملت ! يه عکس کيک ميچپوندی تو وبلاگت وصف العيش نصف العيش !!!!

دشتی

به نام خدا سلام فقط خدا کریمه و فقط خدا کنه موقع نجات افراد زنده از زير آوار باعث قطع نخاعی شدنشان نشوند. ما در بم ضايع نخايی اینچنين داشتيم البته با کمال تاسف

مملی آنلاین

قانا آخریش نبود ! اینو مطمئن هستم . جنگ ، جنگ حزب الله با اسرائیل است ! نه جنگ لبنان با حزب الله . اگر دقت کرده باشید اسمی از ارتش لبنان برده نمیشه پس یک مقدار کشتار دسته جمعی باید عادی باشه ! خدایا قیامت کیه ؟ خسته شدیم !!! بسته دیگه بیا برگزارش کن !

عارفه

سلام خانم حسينی: منم شاگردتان عارفه موذنی. وبلاگ جالبی داريد. با موضوعات جالب منم با شما موافقم. فقط باید دعا کنیم. امیدوارم موفق باشید. خدانگهدار

محمذ آ قازاده

سلام. قانا کهنه شد . خبر امروز متولد می شود و فردا می ميرد . رسانه ها ما را عادت می دهند در لحظه زندگی کنيم و رويدادها را يکپارچه نبينيم . همين نديدن تداوم می دهد دهشت را. روزگارت فارغ از اين تلخی ها باد. هر چند می دانم بعيد است . اما بايد پنجره اميد را باز نگه داريم تا تاب آ وريم

بانو

سلام نگين جان اما می‌دانی که آن سوی جبهه از قانا و از همان پناهگاه موشک پراکنی کرده بود؟ خوب ساده‌ست رادارهای سوی دوم جبهه هم فقط محل پرتاب موشک را شناسايی کردند و زدند... به همين سادگی. کمی واقعی‌تر به قضايا نگاه کنيد... هر دو سو مقصرند. هم آنها که به کودکانشان ياد می‌دهند که بر موشک‌ها نقاشی بکشند و هم آنها که در خانه‌های مردم بی‌گناه پناه می گيرند تا خانه‌ها بمباران شوند و در دنيا داد و قال راه بيندازند.... اين دومی‌ها بيشتر مقصرند... چون بی‌پناهان را سپر کرده‌اند... خوش به حالت که می‌تونی نظراتت رو بی پروا بنويسی چون مغايرتی با چيزی نداره!

یه مرد امیدوار

آمين...به قول آقای آقازاده پنجره اميد رو بايد باز نگه داشت. اگه هوای تازه رو داخل نمی‌کنه حداقل بذاره هوای مونده بره...راستی...سلام!

عطا افشاري

سلام : از اينكه ديروز به مهربوني پشت تلفن نبودم متاسفم/باور كنيد ديروز شروع خوبي نداشتم و حالم اصلا خوب نبود و گرنه من تو برخورد با آدما به ويژه آدمايي مثل شما كه خيلي براشون احترام قائلم اصلا اينقدر خشك و بي رحم نيستم در هر صورت از شما عذرخواهي مي‌كنم.قربان شما عطا